| Name | Wall Mount ODF Fiber Optic Distribution Box |
|---|---|
| Dimension | 500*420*180mm |
| Material | Cold Rolled Steel |
| Application | Indoor |
| Color | Light Gray |
| Material | SPCC 4U Server Rack Cabinet |
|---|---|
| Size | 600x600x240mm, 600x450x240mm |
| Color | Black |
| Package | 62*47*13cm |
| Gross Weight | 11kg |
| Material | Cold-rolled Steel SPCC, 1.2mm, 1.5mm, RAL9004 (black), Metallic |
|---|---|
| Size | 600*450*330MM 19" 6U |
| Closing | Front Door – Lock |
| IP Protection Class | IP 20 |
| Mounting | Rack Mount Or Wall Mount |
| Name | Fiber Optic Multiport Service Terminal Enclosure Box |
|---|---|
| Material | Strengthen Polymer Plastic |
| Size | A*B*C(mm) 210x105x93 |
| Max. Capacity | Splice 6 Fibers |
| Sealing Type | Mechanical |
| Name | Multiport Service Terminal (Mst) Box |
|---|---|
| Material | Strengthen Polymer Pl Astic |
| Size | A*B*C(mm) 210x105x93 |
| Max. Capacity | Splice 4 Fibers |
| Sealing Type | Mechanical |
| Name | Fiber Optic Termination Box |
|---|---|
| Adapter | SC LC |
| Material | Metal Housing |
| Max Capacity | SC 8Ports,LC 16ports |
| Color | Light Gray |
| Name | Optical Fiber Terminal Box |
|---|---|
| Adapter | SC,LC |
| Max Capacity | SC 4core |
| Material | Metal Housing |
| Color | Light Gray |
| Max Capacity | 72Fibers |
|---|---|
| Protection Level | IP65 |
| Cable Diameter | 3-10mm |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Panel Port | Simplex/Duplex |
| Material | Cold Rolled Steel Sheet |
|---|---|
| Color | Grey White |
| Connector | ST, FC, LC Or ST For Option |
| Size | 19inch |
| Installation | Rack Mount |
| Cable Type | Singlemode Or Multimode |
|---|---|
| Fiber Count | 8 Cores, 12 Cores, 16 Cores,24 Cores |
| Optical Fiber | OS2 ,OM3 (MM 10Gig), OM4 , Om5 |
| Connector | MPO MTP |
| Breakout | 2.0mm, With Breakout Kit |