| Material | Cold-rolled Steel Sheet |
|---|---|
| Size | 430*428*176mm |
| Max Capacity | 576 Cores LC |
| Cassette Module | 48pcs |
| Main Body's Depth | 1.2mm |
| Material | Cold-rolled Steel Sheet |
|---|---|
| Size | 482.6 X 454.4 X 44 |
| Max Capacity | 144 Cores LC |
| Cassette Module | 12pcs |
| Main Body's Depth | 1.2mm |
| Panel Port | Simplex/Duplex |
|---|---|
| Name | Wall Mount Fiber Enclosure |
| Color | Black |
| Cable Diameter | 3-10mm |
| Installation | Easy Installation |
| Name | Optical Distribution Enclosure |
|---|---|
| Thickness | 1.0mm,1.3mm |
| Connector Port | FC Simplex |
| Dimension | 430*200*83mm |
| Height | 2u |
| Material | Cold-rolled Steel Sheet |
|---|---|
| Size | 433*350*2U |
| Max Capacity | 72 Core LC |
| Adapter Panel | 6 Pcs |
| Main Body's Depth | 1.5mm |
| Connector Type | SC/LC |
|---|---|
| Material | Cold Rolled Steel |
| Mounting | Rack Mount |
| Cable Type | Single-mode Or Multimode |
| Fiber Count | 24-48 |
| Name | Fiber Optic Patch Panel |
|---|---|
| Core | 48 Core |
| Material | Metal |
| Number Of Ports | 24 |
| Color | Black |
| Core | 48 Core |
|---|---|
| Size | 430x200x46mm |
| Name | Fiber Optic Patch Panel |
| Connector Type | LC Duplex |
| Height | 1U |
| Name | DIN Rail Fiber Optic Terminal Box |
|---|---|
| Type Of Material | Cold-roll Steel, Electrostatic Painting |
| Number Of Cable Entry Points | 2 |
| Number Of Splice Trays | 1 |
| Capacity | 24 Fibers With SC DX |
| Name | Wall Mount ODF Fiber Optic Distribution Box |
|---|---|
| Dimension | 380*400*125MM |
| Material | Cold Rolled Steel |
| Application | Outdoor |
| Color | Light Gray |