| Name | 12Core Optical Terminal Box FTTH ABS PLC Enclosure |
|---|---|
| Use | FTTH FTTX Solutions |
| Material | PP+ABS |
| Color | White |
| Suitable Adapter | SC/LC/ST/FC |
| Name | 16Core 1*8 1*16 Splitter Box Distribution Enclosure With HUAWEI MINI SC |
|---|---|
| Use | FTTx Solutions |
| Suitable Adapter | SC/LC/ST/FC |
| Cable Type | SM/MM (OM1, OM2, OM3, OM4) |
| Color | Grey/White |
| Name | Fiber Optical FTB Distribution Enclosure |
|---|---|
| Use | FTTH FTTX FTTB |
| Fiber Bend Radius | More Than 40mm |
| Network | 3G, 4g, Wired LAN, Wireless Lan |
| Suitable Adapter | SC/LC/ST/FC |
| Name | Rack Mount Type ODF |
|---|---|
| Coupler | FC Simplex |
| Material | Cold Rolled Steel |
| Capacity | 24core |
| Color | Black |
| Name | Fiber Optic Joint Closure |
|---|---|
| Material | Strengthen Polymer Plastic |
| Color | Black |
| Dimension | 385*245*155 |
| Splice Tray | 24 Core |
| Name | Fiber Optic Juction Box Distribution Terminal Box |
|---|---|
| Adapter | SC LC FC ST |
| Material | SMC Plastic |
| Capacity | 24 Core |
| Color | Light Gray |
| Name | Optical Distribution Frame Odf |
|---|---|
| Adapter | FC,ST,SC,LC |
| Type | Sliding Type |
| Material | Cold Rolled Steel |
| Capacity | 48core |
| Name | Fiber Distribution Unit Box |
|---|---|
| Adapter | FC,ST,SC,LC |
| Type | Sliding Type |
| Material | Cold Rolled Steel |
| Capacity | 12core To 24core |
| Name | Optical Distribution Frame Odf |
|---|---|
| Adapter | FC,ST,SC,LC |
| Type | Sliding Type |
| Material | Cold Rolled Steel |
| Capacity | 48core |
| Name | 8Port Fiber Splice Enclosure Box SC Fiber Termination Box |
|---|---|
| Use | FTTH FTTX FTTP |
| Dimension | 340*215*120mm |
| Weight | 1.5kg/pc |
| Connector Type | HUAWEI MINI SC (Waterproof) |