| Name | Fiber Distribution Unit Box |
|---|---|
| Adapter | FC,ST,SC,LC |
| Type | Sliding Type |
| Material | Cold Rolled Steel |
| Capacity | 12core To 24core |
| Name | Optical Distribution Frame |
|---|---|
| Dimension | 482x295x89mm |
| Height | 2u |
| Adapter Ports | 48 |
| Thickness (mm) | 1.3mm |
| Panel Port | Simplex/Duplex |
|---|---|
| Name | Wall Mount Fiber Enclosure |
| Color | Black |
| Cable Diameter | 3-10mm |
| Installation | Easy Installation |
| Material | Cold-rolled Steel Sheet |
|---|---|
| Size | 430*36344mm |
| Max Capacity | 96 Core LC |
| Cassette Module | 4 Pcs |
| Main Body's Depth | 1.2mm |
| Material | Cold-rolled Steel Sheet |
|---|---|
| Size | 430*363*88mm |
| Max Capacity | 192 Core LC |
| Cassette Module | 8 Pcs |
| Main Body's Depth | 1.2mm |
| Material | Cold-rolled Steel Sheet |
|---|---|
| Size | 482.6*363*44mm |
| Max Capacity | 96 Core LC |
| Cassette Module | 4 Pcs |
| Main Body's Depth | 1.2mm |
| Material | Cold-rolled Steel Sheet |
|---|---|
| Size | 430*428*44mm |
| Max Capacity | 144 Cores LC |
| Cassette Module | 12pcs |
| Main Body's Depth | 1.2mm |
| Material | Cold-rolled Steel Sheet |
|---|---|
| Size | 430*428*88mm |
| Max Capacity | 288 Cores LC |
| Cassette Module | 24pcs |
| Main Body's Depth | 1.2mm |
| Material | Cold-rolled Steel Sheet |
|---|---|
| Size | 430*428*176mm |
| Max Capacity | 576 Cores LC |
| Cassette Module | 48pcs |
| Main Body's Depth | 1.2mm |
| Material | Cold-rolled Steel Sheet |
|---|---|
| Size | 482.6 X 454.4 X 44 |
| Max Capacity | 144 Cores LC |
| Cassette Module | 12pcs |
| Main Body's Depth | 1.2mm |