| Name | 24Core Optical Terminal Box FTTH ABS 1*16 LGX PLC Enclosure |
|---|---|
| Use | FTTH FTTX Solutions |
| Material | Box: PP, PLC: ABS |
| Color | White |
| Suitable Adapter | SC/LC/ST/FC |
| Name | Wall Mount Fiber Patch Panel |
|---|---|
| Size | 400*300*95 |
| Material | Cold Rolled Steel |
| Adapter | FC, SC, ST, LC |
| Color | Black Or Hoar |
| Name | Rack Mount Fiber Optic Patch Panel |
|---|---|
| Adapter | LC Duplex |
| Material | Cold Rolled Steel |
| Capacity | 48core |
| Color | Black |
| Product Name | 72Port 1-Door Wall Mount Fiber Enclosure Max 144Core ODF |
|---|---|
| Material | Cold-Roll Steel Sheets |
| Adapter Type | SC/LC/FC/ST |
| Capacity | 72Core SC/SX / 144Core LC/DX |
| Ferrule-end Face | APC/UPC |
| Name | LGX PLC Distribution Box |
|---|---|
| Suitable Adapter | SC/LC/ST/FC |
| Use | FTTH FTTB FTTX |
| Application Type | Indoor Or Outdoor |
| Mounting Type | Wall Mount Or Pole Mount |
| Name | Fiber Optical FTB Distribution Enclosure |
|---|---|
| Use | FTTH FTTX FTTB |
| Fiber Bend Radius | More Than 40mm |
| Network | 3G, 4g, Wired LAN, Wireless Lan |
| Suitable Adapter | SC/LC/ST/FC |
| Name | 16Port 24Adapter 96Cores FATC Terminal Distribution Box |
|---|---|
| Use | FTTH Solutions |
| Mounting Type | Wall-mount/Pole-mount |
| Adapter Type | SC/LC/ST/FC |
| Material | Strengthen Polymer Plastic |
| Name | 8Port Fiber Splice Enclosure Box SC Fiber Termination Box |
|---|---|
| Use | FTTH FTTX FTTP |
| Dimension | 340*215*120mm |
| Weight | 1.5kg/pc |
| Connector Type | HUAWEI MINI SC (Waterproof) |
| Product Name | 72Port 1-Door Wall Mount Fiber Enclosure 144Core ODF |
|---|---|
| Material | Cold-Roll Steel Sheets |
| Adapter Type | SC/LC/FC/ST |
| Capacity | 72fibers(SC/SX) / 144 Fibers(LC/DX) |
| Qty Of Removable Panel | 12PCS |
| Product Name | 96Core Fiber Optic Joint Enclosure Box |
|---|---|
| Dimension(mm) | 420mm X Φ190mm |
| Number Of Splice Trays | 1~4 Pieces(24F/tray) |
| Number Of Inlet/Outlet Ports | 5 Pieces(1 X Oval + 4 X Round) |
| Diameter Of Fiber Cable | Φ5mm~Φ38mm |